Odporučenie pečiatky známemu
Darček k pečiatke zdarma
Výroba pečiatok - kontakt

Gravírovanie

Neviete, čo je to gravírovanie? Pravdepodobne sa s ním či skôr s výrobkami, ktoré vznikajú technikov gravírovanie stretávate dennodenne, avšak ani si to neuvedomujete. Ide o nezmazateľnú techniku, ktorá sa využíva už mnoho rokov.

Gravírovanie je vlastne akési vyrývanie do rôznych materiálov. Toto vyrývanie sa používalo aj v minulosti, napríklad na zdobenie šperkov či napríklad zbraní. V dnešnej dobe sa využíva najmä v technickom a strojárskom priemysle, ale čoraz väčšie uplatnenie nachádza aj v reklamnom odvetví.
Ako sme už spomínali, stretávate sa s ním takmer denne. Vyrábajú sa tak napríklad aj menovky na dvere, menovky na kancelárie, piktogramy, kľúčenky, cenovky, štočky na pečiatky, ale sa tak dajú zdobiť aj rôzne drevené obaly, napríklad na šperky či vína. Gravírovanie sa teda využíva aj na reklamné nápisy, emblémy i plakety. Pokiaľ ste si na stužkovej všimli poháre s menami študentov, vedzte, že boli zdobené práve gravírovaním.
Ide o vyrývanie textu, obrázku, piktogramu, loga...do materiálu ako je sklo, plexisklo, plast, drevo, guma, koža, korok či dokonca textil. V prípade, že sa jedná o sklo, nevznikajú tam ryhy, ale mat v mieste, kde laserový lúč dopadne na sklo. Áno, práve laserovým lúčom sa v dnešnej sa využíva asi najviac. Ide totiž o presnú a rýchlu techniku rytia do materiálu. Laserový lúč je totiž ovládaný počítačom, kde sa dá nastaviť ako sila, tak aj rýchlosť. Vďaka laserovému lúču, ktorý ovláda počítač sa dajú gravírovať aj také zložité motívy, akým je napríklad fotografia.
Pomocou počítača a lasera dokážeme vytvoriť naozaj zaujímavé produkty. Napríklad menovky, označenia firiem, logá a podobne, môžu byť viacfarebné. Môžete mať označenie firmy zlatej farby, ale text a logo môže byť čierne či červené. Podobne môžete kombinovať aj iné farby - čiernu s bielym písmom, červenú so zlatým písmom, ale aj striebornú, žltú, modrú či zelenú.

Práve na našej stránke si môžete vybrať z týchto farieb a my vám radi vyrobíme označenia firiem, menovky na kancelárie, ale napríklad aj identifikátory. Ide o menovky na oblečenie, ktoré sú povinné napríklad v reštauračných zariadeniach, hoteloch, bankách či nemocniciach. Menovky sa dajú veľmi jednoducho prichytiť na oblečenie. Pokiaľ chcete mať štýlovú reštaurácia dokážeme pre vás vyrobiť aj označenia miestností, pre lepšiu orientáciu vašich zákazníkov, napríklad toaliet, čísla izieb, či označenie vchodu reštaurácie.
Rovnako vám vyrobíme aj zákazové značky, napríklad zákaz fajčenia, zákaz venčenia psov, zákaz parkovať či zákaz vstupu s jedlom. Vďaka tejto elegantnej technike získa aj váš podnik estetický vzhľad.
Gravírovanie však poznáme aj umelecké. V tomto prípade však ide o rytie do drahého kovu, kameňa či napríklad skla a v takom prípade hovoríme o glyptike.

Pečiatky
Reklama
Gravírovanie
Výroba reklamy
Prečo kúpiť pečiatky na e-peciatky.sk
X
Odporučenie pečiatok známemu
Email známeho:
Vaše meno: